وبلاگ

مشاهیری که از مداد استفاده می کردند

(ارسال شده در 1394/07/25 - ساعت 13:01)
مشاهیری که از مداد استفاده می کردند
صفحات تاریخ مملو از نام مشاهیر و حتی گمنامان ، نویسندگان و هنرمندان، مخترعان و ماجراجویانی است که افکار و ایده های خود را با استفاده از مداد درخت سرو ابراز داشته اند.

نامداران و مداد
- هنرمند و مخترع عصر رنسانس، لئوناردو داوینچی اغلب طراحی ها را با استفاده از مداد انجام می داد.
- در نشریه پنسیلوانیا گزت متعلق به بنجامین فرانکلین (سال 1729 میلادی) تبلیغاتی برای فروش مداد به چشم می خورد.
- جرج واشنگتن، قبل از رهبری انقلاب آمریکا و انتخاب به عنوان اولین رییس جمهور، از مدادی سه اینچی برای بررسی منطقه اوهایو استفاده می کرد.
- زمانی که مری ودرلوئیس همراه ویلیام کلارک برای تحقیق راهی لوئیزیانا پرچیس شدند، بین ابزار مهندسی و محاسبات ریاضی وی "یک ست کوچک از لوحه و چندین مداد" موجود بود.
- شاید شهرت هنری دیوید تورو بخاطر کتاب والدن باشد اما در همان ایام، بابت ساخت محکم ترین و سیاه ترین مداد در ایالات متحده نیز مشهور بود.

{ تحصیل با کلاس با محصولات سی کلاس }

- گفته می شود زمانی که اولیسس گرانت، قبل از ریاست جمهوری، ژنرال ارتش آمریکا در جنگ داخلی بود، نقشه های جنگی را با استفاده از مداد طراحی میکرد. مداد برای سربازان نیز موضوعی مهم و استاندارد بود.
- یکی از درخشان ترین ایده های توماس ادیسون همراه داشتن مدادی سه اینچی در جیب جلیقه اش بود تا سریعا در زمان نیاز یادداشت بردارد.
- جان اشتاین بک نویسنده کتاب های "خوشه های خشم" و "راسته کنسرو سازی"، روزی 60 مداد از چوب سرو استفاده میکرد!
- ارنست همینگوی، نویسنده "پیرمرد و دریا" و "برفهای کلیمانجارو" نیز از مداد چوب سرو برای یادداشت افکار خود طی جنگهای داخلی اسپانیا استفاده می کرد.
{ در هیچ جای ایران از اشتباه کردن نترسید تا زمانی که می توانید آن را با لاک غلط گیر سی کلاس پاک کنید }

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.